21 Haziran 2024, Cuma Yeni Başlık Ekle Günün Başlığı: kimya Rastgele Başlık Oku
 Beni hatırla
[ Üye Ol | Şifremi Unuttum! ]

Not: BeyazBulut üyesiysen tekrar üye olmana gerek yok. Aynı kullanıcı adıyla giriş yapabilirsin.
harfini
ğ (21)
sonpeygambercocuk.info (1)
ödev (13)
okul (34)
şelale (2)
risk (2)
çarpım tablosu (7)
kedicikler (1)
adana (12)
düt düt (2)
BeyazBulut'ta Ayrılık Rüzgârları
Gökyüzünde 23. BeyazBulut!
BeyazBulut: İftara da Bayrama da Yeter!
BeyazBulut'tan Bahar Kokulu Dergi!
BeyazBulut'ta İyilik Mevsimi!
BeyazBulut 19. Kez Okurunu Selamlıyor!
BeyazBulut'tan Bayramlık Dergi!
Yaz Sıcaklarına BeyazBulut Serinliği!
Bir Teravih Namazı
Yaza BeyazBulut'la Merhaba!
Beyaz Sözlük'e katılmak için:

<- Yan Taraftan Üye Girişi Yap | Üye Ol

dost

Dost;
1-) Beni olduğu gibi sevmeli,
2-)Hayatboyu yanımda olmalı,
3-)Beni asla terketmemeli,
4-)Zor zamanımda yaımda olmalı,
5-)Her zorlukta onun varlığını düşünüp güvenle dolmalıyım,
6-)En ufak hatamda beni(elimi)bırakmamalı.Bütün eksikliğim ile beni kucaklamalı,
7-)Kalbimden geçeni bilmeli,yüzüme bakıp içimi okumalı.Dost benden ona geçmeli,
8-)Sırrımı saklamalı,
9-)Öyle sevgili olmalı ki sevgisi beni adam etmeli.

intkurdu (02.05.2009 - 10:35)


Dost, insan için birinci derecede lüzumlu olanlar arasındadır. Hiçbir arkadaşınızın olmadığını düşünsenize... Düşüncesi bile ne kadar kötü. İnsan ne olursa olsun dostlarının kıymetini bilmeli. Fakat sen dostunun kıymetini bilsen de o seni umursamazsa zaten o şekilde dost olmak ya da bu dostluğu sürdürmek çok zor olur. Ayrıca dostluklar çıkarcı olmamalı. Benden bu kadar...

icegul (14.05.2008 - 09:13)


Dost paylaşım demektir. Her şeyi paşlaşmak. İnsan dost olmadığı birine her şeyi vermez. Ama o dostunsa onun için dağları bile delersin.

blu3 (11.03.2008 - 16:41)


Genelde zor anlarımızda varlığını daha çok hissettiğimizdir. Yalnızlık duygusunu unutturan değerli varlıktır. Bizim için her zaman doğru yerde ve doğru zamanda olandır. Annemin anlattığı güzel hikayelerin en iyi karakteridir. Kiminin annesi, kiminin babası, kiminin arkadaşıdır, kiminin balığı, kiminin köpeği, kiminin çiçeğidir dost; mutlu ve rahat zamanı paylaştığı. Cesurca derdimizi paylaşan, bizim için fedakarlıktan kaçınmayandır. Zor bulunan ve hiç kaybedilmek istenmeyendir dost. Herkes arkadaş olabilir ama önemli olan dost olabilmeyi başarmaktır. Zorlu olandır dost, zorlu ama çok değerli...

elifece (28.02.2008 - 10:47)


Kanbağın olmadığı halde en yakının olan kişi...

uke1999 (28.02.2008 - 10:26)


Ne var ki, dostluklar asla vazgeçilmez bir paylaşım noktasıdır. En güzel tarafı da birbirimizden asla ayrı kalmamamız. Belki hayat dostluktan ibarettir ama dostluklar da önemlidir. Ayrıca her zaman için arkadaşlarımız yanımızda olamazlar. Sadece bir tek kişi vardır. Bir kişi dediğim de bir kümedir. Bu kümede anne, baba, kardeş, ve en önemlisi dostluktur dostur... Bu lafımızı asla unutmayın; "hayatta ne ekersen onu biçersin"

tugba931 (26.02.2008 - 12:52)


Dost sınavlarda sorulan en zor sorunun en kolay cevabıdır. En güzel fedakarlık ve en güzel dayanışma örneğidir. En zor anımızda zaten bulunur. Çok belli sıcak bir kelime dost. Düşünsenize boyu küçük aklı büyüktür. Hep dertlerimize dert bulandır. Bir şiir değil ki duygularla anlatılsın dost kelimesi. Gökkuşağı değil ki, renklerle birlikte kocaman bir boşlukla fotoğrafı çekilsin dostunun. Kalbimiz aslında dostumuz olmadan kocaman uzayın boşluğu gibi bir boşluktur. O boşluğu sadece dostumuz doldurur. En zor anımız onun yanında yoktur. Senin büyük bir suçun varsa kendisine üstlenendir.

tugba931 (24.02.2008 - 19:53)


Dost, her gün onu kaybetmek korkusuyla onu mutlu edebilecek her şeyi göze almaktır.

Dostun ağlarken onu güldürmek değil, onunla birlikte ağlamaktır.

Dost, üç yanlışın bir doğruyu götürmediği tek sınavdır.

Ne mutlu ki dost sonu olmayan bir başlangıçtır.

(Yazılarım ve şiirlerim bana aittir.)

sugarpink (21.02.2008 - 11:57)


Dost çoooook güvendiğin kimsedir. İnsan arkadaşına sırlarını söylemez ama dostlarına tümm sırlarını söyler.

bloom_stella (20.02.2008 - 23:06)


Dost, onunla her şeyini paylaşabileceğin en iyi arkadaşındır. Kısacası kardeşin gibidir.

beyza.k. (20.02.2008 - 17:28)


Dostluk fedakarlık demektir. Gerektiğinde vermek, paylaşmaktır. Sıcacık bir çayın yanında simit gibidir. Dost sırlarını paylaştığın, güvendiğin, sevdiğin kişidir. Dostsuz kalan birisi düşünülemez...
Arkadaşlık ve dostluk karıştırılmamalıdır. Mesela benim bir çok arkadaşım var fakat bir tane dostum var...

SAYGILARIMLA...

begum12 (19.02.2008 - 20:56)


Dostluklar asla kaybedilmezler. Deprem olmuştu şöyle bir dostlarım geçti gözümün önünden. Ne yapacaktım onları bırakıp cennete taşınamam.

tugba931 (19.02.2008 - 17:50)


Kayseri'ye taşınalı 6 ay oldu. Dostlarımı İstanbul'da bıraktım. Sımsıcak candan bir gülümseyişe hasret kaldım. Arkadaşlarım oldu ama hiçbiri bir dostun yerini tutamaz. Onlarla kardeş gibi olmuştuk en ufak bir sıkıntımda yanımda idiler. Şimdi de yanımdalar ama sadece sesleriyle yani telefonla görüşüyoruz. Yalnızım dostlarım, nerdesiniz? Gelin de şu yalnızlığıma ortak olun. Gelin de sımsıcak gülümsemenizle bana baharı getirin. Anlayın işte dostsuz olmuyor hayat. Rabbim kimseyi dostsuz bırakmasın. Sayenizde derdimi paylaşmış oldum, teşekkürler.

emineburak (18.02.2008 - 18:52)


Dostluk insana mutluluk verir. Dostluk olmadan dünya olmaz. Bence dostluk, sevgi, mutluluktur.

ayseyildiz (18.02.2008 - 11:28)


Dost, arkadaşdan ötedir. Bazen ailenle paylaşamadığını dostunla paylaşırsın. Senin sırrını 3 kişi bilir: Dostun, Allah, bir de sen. Eğer dostun sırlarını üstünlük ile nankörlük etmeden saklayabiliyorsa işte o gerçekten dosttur. Bence en iyi dostun kardeşin.

tomyvercetti (17.02.2008 - 15:17)


Dost matematiksel olmalı;
sevinci çarpmalı,
üzüntüyü bölmeli,
geçmişi çıkarmalı,
yarını toplamalı,
kalbinin derinliklerindeki ihtiyacı saptamalı,
ve her zaman bütün parçalardan daha büyük olmalı,
işi bitince seni bir tarafa atmamalı.

(İşte bu anlattıklarım gibi birini tanıyorsan o sesin ruh ikizindir, dostundur.)

crazy001 (16.02.2008 - 15:37)


İyi günde de kötü günde de yanımızda olandır. Bıkmadan usanmadan dertlerimizi dinleyen, bizimle gülen bizimle ağlayandır. Bulması zor nadide bir mücevherdir. Hayatın olmazsa olmazıdır. :)

rabiairmak (15.02.2008 - 22:52)


Dost öyle bir kelimedir ki insanların içini ısıtır. Dost kelimesini duyunca sevinç dolar içimiz. Dost işte böyle bi'şeydir. Gerçek dostlar asla birbirlerini bırakmazlar çünkü birbirlerinden kopamazlar. Sırlarımızı paylaşacağımız, derdimize derman arayacağımız, biraz da oyun oynayacağımız en iyi şey dosttur. Bazen kavga etsek bile dayanamayıp hemen geri barışırız. Dediğim gibi dostlar birbirlerinden kopamaz.

Yorganın yastıksız, fındığın fıstıksız, ipin iğnesiz, kitabın bilgisiz, klavyenin tuşsuz, ağızın dilsiz nasıl bir anlamı yoksa insanın da yalnız, dostsuz bir anlamı yoktur!

kurtt (15.02.2008 - 10:20)


Dost; 'kim o?' dediğinizde, 'ben' diyen değil, 'sen' diyendir.

seb-engiz (14.02.2008 - 13:53)


Hatasız dost arayan dostsuz kalır. Gerçek dost benim dertlerimi dinleyen ve benimle ağlayıp benimle gülen olmalıdır. Her dost, dost olmaz. Seni seven, seni sayan, sana sıkıca bağlanan dostundur. Dost bütün dertlerini, sıkıntılarını paylaştığın bir insandır. Ona o kadar çok bağlanırsın ki bir daha kopmak istemezsin. Böylece her dost için bir gözyaşı dökersin.

suna-ecem (13.02.2008 - 22:33)


Dört harfli sımsıcacık bir kelime... Yüreği ısıtan... Sevgi, sadakat ve özveriyi içinde barındıran...
Yanında kendizi güvende hissettiğiniz, omuzunda hıçkırarak ağlayabileceğiniz, mutluluklarınızı rahatlıkla paylaşabileceğiniz binbir menfaat hesapları yapılan ilişkilerde sığınabileceğiniz dingin liman...

okuyan (13.02.2008 - 03:07)


Kalbinin en derinliğine yazmışsındır onu. Kalbe yazılan bir şey ve o şey de bir dostsa; zaten istesen de silip atamazsın. En iyi günlerin vardır. Ona atarsın bu iyi günü. Sana 5 dk. mola ver deseler; sen de o molayı hemen dostunu arayarak veya onunla geçirerek dile getirirsin. Belki de asıl amaç; en iyi dostunun sana güvendiğini iyice anlaman, ya da onun senin üzerinde güvenini kazanmandır.

Belki şu anda bile bu yazıyı dostunla paylaşırsın. Bilirim ki, dosluk nedir?Nedir nediiiiiiiir!. Düşündüm de bir melekse; olamaz. Melekler iyileri yazar ama kötüleri de yazar. Ama dost öyle değil, dostluk gül mü? Hayııır. Malasef o da değil; çünkü güller bir süre sonra solar ama dostlarımız hep kalbimizde yaşar. Ya sevgiyse? Ama o da olamaz; çünkü sevgi bir kişide her zaman olmaz. Bazen ona güvenmeyip küstüğümüz olur, ama dost öyle değil.

Siz düşünün, kim bilir; belki bir dağdır. Onun için hem kalbimizi verir, Ferhat Şirin için dağları delmişse biz de onu dostumuz için yaparız. En zor anımız, dostumuz yanımızdaysa olmaz. Olamaz. Kimse de oldurtamaz. Dostumuz yanımızdaysa ve de hep yanımızda olacaksa; kötü gün olmaz. Ha şayet ki olursa bile, dostumuz ufak bir tebessümle: "umarım her şey geçer" der ve doğru olur.

tugba931 (10.02.2008 - 18:34)


Seninle aynı yaşamı severek paylaşır. Yaralarına merhem olur. Senin gibi sevecen olup, paylaştığı her şeyde seninledir.

fatmazehras (10.02.2008 - 17:21)


Dost paylaşım demektir. Her şeyi paşlaşmak. İnsan dost olmadığı birine her şeyi vermez. Ama o dostunsa onun için dağları bile delersin.

pembebolon (10.02.2008 - 14:31)


Gereksiz yere üzülen bazı insanlar, bunlar sizin için hazırlanmıştır. Umduğumuz gibi ve genelde herkes, dost her zaman yanımızda olur, yardım eder falan. Ya başka şeyler; mesela kardeşinden ayrı kaldığın gün aslında şu anda bahsettiğim kardeş dostumdur. Ve öyle acı çekersin ki, onu kaybetmek zorunda kaldığına:( Acı hatıralar vardır. Hep "unut gitsin" derler. Mutlu anlar vardır hep hatırlanması istenir. Ama bazı dostlar vardır; acı hatıraları hatırladıkça hep yanında olur ve hayatın her köşesinde her karesinde unut demez de unutmaya çalışmasını söyler. Asıl amaç onu unutmak değil. Çünkü unutursun yarın olur, o konu açılır, yine hatırlanır. Ama dostumuz işte o zaman, her zaman için unutmaya çalış der. Sevgi çemberinin veya kümesini içinde başbakan her zaman için ailemiz ve dostumuzdur. Kötü anılar ve iyi anılar vardır. Ve bu tür, elbetki geçilecek olan problemleri, anıları dostumuzla paylaşıp yükümüz hafiflensin isteriz. Bakın uzun lafın kısası: Üzüntüler paylaştıkça azalır; sevinçler de paylaşıldıkça çoğalır. Ve de emin olun bunların aynını size yapacak olan sadece dostunuzdur. Bu bilgiler ufak da olsa, gerekli. Hayatımız bir simittir. Simit, hayatta paylaşacağımız en güzel şeydir.

tugba931 (09.02.2008 - 23:41)


Dost, kalbinden atamadığın, onu her zaman yaşattığın kişidir. Onunla güler, onunla coşarsın, sırlarını paylaşırsın. Her gün kötü olaylara neşe katarsın dostunla. Tabi o gerçek dostunsa...

cirem (09.02.2008 - 11:51)


Dünya'da en sıcak şeyin güneş olduğu biliniyor ama yanılıyorsunuz. Ya dostluk... En azıyla güneş, çok sıcak olduğunda baş ağrıtır ama dostluk böle değildir. Dostluk çok zor bulunur. Neden mi? Çok basit çünkü: dostluk arkadaş gibi tanışıp, onunla oyunlar oynamak değildir. Dostluk sevgi, barış, sevgi, sır paylaşımı demektir. Dostunu kaybeden bir aydan fazla yaşamaktan sanki mahrum kalır. Dostluk kelimesinin en önemli unsuru dostluktur. Nasıl mı? Gayet dostluktur. Dostluğu bu yazıyla öğrenin. Dostluk, kısaca hayatın en mutlu anından daha değerlidir. Sade şekilde ise karşımıza altınlar yağdırıp dostluktan vaz geç deseler de: ben olsam vazgeçmem dostluktan. Çünkü en büyük hazine, kitaplar ve dostluktur. Dostluğun kıymetini ise dostumuzu kaybettiğimizde anlarız:(

tugba931 (08.02.2008 - 17:55)


Dost nedir bilir misin? Güneş kadar sıcaktır ama güneş yazın çok bastığında hastalıklara yol açar. Ama ya dostluk? Dostluğunu kaybedenler, yeni bir dostu bulmak için öyle çok uğraşır ki, dost bildiğimiz gibi sadeden komşunun kızı falan değil. Zaten o yüzden dostluk zor bulunur. Dostluk sevgidir, su gibi berraktır, ateş gibi sıcaktır, bulut kadar mavi ve temizdir. Dostlukta en önemli şey, sadece ve sadece dostuna güvenmektir.

tugba931 (08.02.2008 - 17:27)


İyi gününde bir çok kişi yanında olur. Kötü gününde bu kişiler dağılır ve yalnızca birisi kalır; dostun...

kevcik (08.02.2008 - 17:26)


Dost acı biber gibidir; hem ağzını yakar, hem de ondan vazgeçemezsin.

seb-engiz (08.02.2008 - 17:22)


Bence dost, senin bir yarın sırlarını onla paylaşabilirsin oyunlar oynarsın vb... Yani insanın dostu yoksa Kendini boşlukta hisseder. Anne de bir dosttur. Tabii babalar da dosttur. İşte yazdığım bir dostluk şiiri

DOSTLUK

Bir dostluk var bu dünyada,
Kim yaptı bu dostluğu?
Sen mi, ben mi,
Yoksa sırlar mı,
Ya da dünya mı kim?
Kim yaptı bu dostluğu?

perihan (08.02.2008 - 14:33)


DOSTLUK

Bir gün Kemal ile Cemal diye iki çocuk varmış. Bu çocuklar çok iyi anlaşırmış ve hiç kavga etmezlermiş. Sonra Kemal kendine bir cips alır. Kemal cipsi sevdiği için hiç kimseye cips paylaştırmaz. Sonra Cemal cipsi görünce Kemal'den istemiş. Ama Kemal vermemiş. Sonra kavga ettiler. Anneleri bu durumu çok üzülmüş. Hemen barıştırmaya karar vermişler. Cemal ve Kemal'in anneleri sonunda barıştırdılar. Cemal ve Kemal yine dost oldular ve hala dost kalacaklar. Onlar hep oyun oynarlar, yiyeceklerini paylaştırır, ve de okulda aynı sırada otururlar. Ama unutmayalım: en iyi dost unutulmaz.

Atakan Yorgun

carlos23 (08.02.2008 - 11:31)


Dostluk çok güzel bir şey. Bazen insanın hayatını değiştirir. Dostluk olmazsa ne olur? Hiç iyi olmaz, hatta mutsuz oluruz. Ama benim bir sürü dostum var ve de en iyi dostlarım 5 tane; Mücahit, Seda, Nazlı, Ferhat ve Hüseyin'dir. Onlar benim iyi dostum. Bunu unutmayın: En iyi dost unutulmaz.

cirem (06.02.2008 - 20:41)


Dost, sırlarını paylaştığın, mutluluğunun, üzüntünün sebebinin ne olduğunu söylediğin kişidir. Onu hiçbir zaman kaybetmezsin. Hep kalbinde yaşar. Çıkaramazsın kalbinden çünkü çıkamaz. Onun yeri kalbindir.

cirem (06.02.2008 - 19:51)


DOST

Benim çok iyi dostlarım var
Dostlarımla oynarım, eğlenirim
Sevinirim çünkü onlar benim dostlarım
Onlarla coşarım mutlu olurum

Dostlarımın doğum gününe giderim
Dostlarımla piknik yaparım
Dostlarımı çok severim
Onlar da beni severler

mercanrana (06.02.2008 - 18:41)


Kimi dostluklar vardır ölünce bile devam eder. Kimi dostluklar vardır bir gecede biter.

cmlllcan (06.02.2008 - 09:00)


Arkadaşlıktan öte olan davranış.

hermione (05.02.2008 - 19:54)


Dost neymiş neymiş bakalım. Arkadaş mı desem, bizimle sır küplerini paylaşan dost mu desem, sıcak ekmek gibi bize gülümseyen annemiz mi? İyi günde de, kötü günde de yanımızda olan anne ve dost mu? Bence en güzeli anne ve dost.

Benim bir dostum var adı Aybüke. Çok şirin, yemyeşil gözü var. Ama beni tek üzen şey Adıyaman'ın bir köyünde, benden uzak olması.

prensesdilara (05.02.2008 - 18:20)


Annem, babam, kardeşim onun yerini dolduramaz. Sevindiğim şeye sevinen, üzüldüğüm şeye üzülen, ben ağladığımda gözyaşlarımı silen, benimle gülen, kendi üzüntüsünü ve sevincini benimle paylaşan ve en önemlisi bütün bunları karşılıksız yapan kişidir dost.

edibe (05.02.2008 - 17:21)


Dost insanın en iyi, en sırdaş arkadaşına denir. Eğer bir insanın çok güvendiği bir arkadaşı, çok sevdiği bir arkadaşı varsa bu onun dostudur.

sekerprenses (05.02.2008 - 16:27)


Dost vardır, gıda gibidir; onu hep ararsın. Dost vardır, ilaç gibidir; gerekirse ararsın. Dost vardır, hastalık gibidir; onu aramazsın, o seni bulur.

egenese (05.02.2008 - 09:28)


Dost gözyaşıdır, üzüldüğümde damla damla akar, alır hüznümü... Gülücüktür, güldüğümde güller açar. Tek kişilik bir kalabalıktır yanlızlığımda... Hep yanımda olun dostlarım, hep yanımda kalın...

dilegim (05.02.2008 - 08:52)


Benim bir dostum var. Adı: Seher, soyadı: Tek. Ben onu üzmem. O da beni üzmez, birbirimize saygılı davranırız. Ben onu severim. O da beni sever. İkimiz iyi bir dostuz.

sevdemercan (04.02.2008 - 13:22)


Ben dostumu çok seviyorum. Onunla gezmek istiyorum. Onunla oyun oynamak istiyorum. Ona çiçek toplamak isterdim. Onunla birlikte kitap okumak istiyorum.

mercanrana (04.02.2008 - 12:47)


Dost insanın en sevdiği, en güvendiği bir kişidir.

bildikli (03.02.2008 - 22:12)


Pırlanta gibidir, elmas gibidir dost. Nadir bulunur. Elmas kadar değerlidir. Ne vakit sıkıntıya düşsen yanıbaşındadır. Yalnız mutluluklarda yoktur yanında. O her dem bitiverir yanıbaşında. Dost arkadan konuşmaz, yüze söyler.

Her şeyden önce özür dilemesini bilir dost dediğin... Özür dilemesini bilmezsen senden dost olmaz.

Dost kazananacağımız yarınlara... :)

emiralp (02.02.2008 - 18:00)


Bir kimsenin en iyi yani çok sevdiği arkadaşıdır. Bu kimse ile her şeyini ama her şeyi o kişiyle paylaşır. Herkesin en az bir tane dostu vardır ama dostlar mutlaka bir tane olmak zorunda değildir. Birden çok dostu olan kimseler de çok sevilen kişiler arasına alınmıştır.

zoolke (02.02.2008 - 16:33)


Dostlar bizim yüreğimize ışık saçarlar varlıklarıyla. Her şey bulunur ama gerçek dost zor bulunur. Sevdiklerimizin, gerçek dostlarımızın kıymetini bilelim.

prenses_prenses (02.02.2008 - 14:27)


Benim hayatta birçok dostum oldu. Kiminin arkasından ağladım, kiminin arkasından güldüm. Yani demek istediğim birçok arkadaşımı kaybettim. Kimisi taşındı kimisi küstü... Ama kiminin küstüğünde ağladım, kiminin taşındığında ise sevindim. Ama her zaman dostluk dediğimiz kavramı yitirmedim.

kurtt (02.02.2008 - 11:40)


Bütün insanları dostun bil, kardeşin bil kızım;
Sevincin ürünüdür insan, nefretin değil kızım;
Zulmün önünde dimdik tut onurunu, sevginin önünde eğil kızım...

ATAOL BAHRAMOĞLU

Dostluk denince akla iyi ve kötü günlerde vefanın en güzel örneğinin sergilendiği, ilişkiler zinciri gelir. Günümüzde böyle güzelliklerin yaşanma olasılığı hayal olsa bile yaşanıyor. Ben dostluk adına binlerce kez kapı çalanlardan birisiyim. Kapansa da kapılar yüzüme, yine de çalmaya devam edeceğim, ömrümün son demine dek... Eğer isterse insan kazanamayacağı kalp, giremeyeceği gönül yoktur sevgi, dostluk, vefa adına...

Bu yalan ve kısa süreli hayatımızda, her daim bir dosta ihtiyaç duyarız. Ölümüz olur cenazemizi dostlarımızla toprağa verir; acımızı paylaşırız. Düğünümüz olur, dostlarımızı davet eder sevincimizi, mutluluğumuzu paylaşırız. Paylaştığımız her acımız azalır, her sevincimiz de dostlarımızla birlikte çoğalır. Dostluğumuzu sunarken, çırılçıplak göründüğümüz gibi olmalıyız. Dost kazanmak da bedel ister, her bedeli ödemeye razı; dostluk adına buz tutmuş kalpleri eritmeye hazır mıyız? :)

Eğer birilerine dostluk adına ders vermek istersek, vefalı olduğumuzu ona fazlasıyla hissettirmeli, dönüp arkamıza dahi bakmamalıyız. Pozitif yönümüz onu mutlaka bize geri getirecektir.

Saygılarımla... Dostluk adına...

ZEYNEP

zeynep78 (02.02.2008 - 08:44)


Çikolatamı paylaşmaya kıyabildiğim tek kişi. (Düşünsenize çikolatadan vazgeçmeyen ben!)

butterflyeffects (18.12.2007 - 21:32)


Dost kara gün içindir...

diana (17.12.2007 - 20:43)


Dost dost diye nicesine sarıldım,
Benim sadık yarim (dostum) kara topraktır.

Âşık Veysel

ahmetsamil (26.08.2007 - 22:31)


En ama ennn yakın arkadaşın. Onunla her şeyini paylaşırsın. O senin için dünyandaki önemli bir insandır.

sirintavsan (26.08.2007 - 12:13)


En yakın, çok güvendiğimiz arkadaş.

babygirl (09.08.2007 - 15:22)


Onunla attığın her adımda mutlu olabildiğin insan.

helikopter (06.08.2007 - 17:26)


Paylaştığın her anı gördüğün kişi.

cucu (30.04.2007 - 16:07)


Dost derdinle dertlenendir. Derdini senden önce bilendir, umursayandır, dikkat edendir. Kendi nefsinden önce, senin nefsini düşünendir. Arkadaş kazanmak kolaydır da dost kazanmak nerdeyse imkansızdır. Bugün zor kazandığı hazineyi bozuk para gibi harcayan kişi yarın yoksul kalır. Gerçek dostlardan oluruz umarım.
Biricik sizi hiç terketmeyecek en gerçek dost için bakınız:Allah

dimne (13.04.2007 - 12:53)


Bizim en yakın ve en eğlenceli oyun kaynağımız.

prensesdilara (12.04.2007 - 20:59)


Kitap en iyi dosttur.

simya (11.04.2007 - 08:51)


Hz. Mevlana, "hatasız dost arayan dostsuz kalır" demiş.

renga (10.04.2007 - 16:50)


Saatlerce sizi dinleyen, yeri geldiğinde eve yürüme pahasına da olsa size borç verebilen, siz yanında olmadığınızda kendini eksik hisseden sevilesi, saygı duyulası, kucaklanası şirin insan...

7renklicicek (09.04.2007 - 23:41)


Dost mutlu olmak demektir. Örneğin mutlu olmanın bir yolu da burada: BeyazSözlük'te!

guls (09.04.2007 - 21:18)


Yüzüne her baktığınızda içinizi bir şeylerin gıdıklaması, tebessüm etminizi sağlayan gülücük iksiri. Derdiniz olduğunda da çareler arayan yaşam kılavuzu.

dpqb (09.04.2007 - 20:21)


Babam mesela...

simya (09.04.2007 - 18:34)


Annem içli sesiyle bazen bir türkü söyler. "Geçti dost kervanı eyleme beni". Ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorum ama, çok hüzünlü.

sertsessiz (09.04.2007 - 18:05)


Oyunda oyun arkadaşım, okulda sıra arkadaşım, çikolatamı paylaştığım çok sevdiğim insan. Mesela tatilde özlersin.

sertsessiz (03.04.2007 - 13:40)


Ağustos ayında soğuk bir dondurmayı birlikte hüplettiğimiz, dondurmadan daha tatlı insanlara denir.

porkatal (29.01.2007 - 15:39)


Beyaz Sözlük, bir BeyazBulut.com projesidir.

E-posta: posta@beyazsozluk.com

Beyaz Sözlük Ekibi | © 2007-2024