26 Mayıs 2024, Pazar Yeni Başlık Ekle Günün Başlığı: prenses Rastgele Başlık Oku
 Beni hatırla
[ Üye Ol | Şifremi Unuttum! ]

Not: BeyazBulut üyesiysen tekrar üye olmana gerek yok. Aynı kullanıcı adıyla giriş yapabilirsin.
harfini
ğ (21)
sonpeygambercocuk.info (1)
ödev (13)
okul (34)
şelale (2)
risk (2)
çarpım tablosu (7)
kedicikler (1)
adana (12)
düt düt (2)
BeyazBulut'ta Ayrılık Rüzgârları
Gökyüzünde 23. BeyazBulut!
BeyazBulut: İftara da Bayrama da Yeter!
BeyazBulut'tan Bahar Kokulu Dergi!
BeyazBulut'ta İyilik Mevsimi!
BeyazBulut 19. Kez Okurunu Selamlıyor!
BeyazBulut'tan Bayramlık Dergi!
Yaz Sıcaklarına BeyazBulut Serinliği!
Bir Teravih Namazı
Yaza BeyazBulut'la Merhaba!

Beyaz Sözlük'ü Kullanma Kılavuzu:

1. Beyaz Sözlük'e başlık ekleyebilmek ve eklenen başlıklara katkıda bulunmak için üyelik gerekmektedir. Her BeyazBulut.com üyesi aynı zamanda Beyaz Sözlük üyesidir.

2. Üye kullanıcı adınız aynı zamanda Beyaz Sözlük'teki görünen yazar adınızdır. Bir kişiye bir isim yeter; iki, üç, beş isimle kaydolmaya hiç gerek yoktur.

3. Beyaz Sözlük'e daha önce sözlükte bulunmayan, kendi seçtiğiniz bir başlık ekleyebileceğiniz gibi daha önce eklenmiş başlıklara, karşılık da ekleyebilirsiniz.

4. Açılan başlıkların ve girilen karşılıkların ahlakî kurallara uygun olmasına özen gösterilmelidir. Çirkin kelimeler kullanmak ayıp ve yasaktır. Zaten Beyaz Sözlük'e eklenen her şey sevgili editörler tarafından itinayla okunup değerlendirilmektedir. Onaylanan mesajlar Beyaz Sözlük'te yayınlanır.

5. Girilen başlık ve metinlerden yazarları sorumludur.

6. Beyaz Sözlük'e girilen metinlerde imla kurallarına dikkat edilmelidir.

7. Beyaz Sözlük'e gönderilecek metinler eğer alıntıysa mutlaka belirtilmelidir. Alıntılar sevdiğimiz, kıymet verdiğimiz yazarlarımızın, fikir adamlarımızın cümleleriyse, isimleri de ayrıca not edilmelidir. Ama siz yine de kendi karşılıklarınızı girmeye özen gösterin.

8. Beyaz Sözlük'te yayınlanan metinler kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

9. Beyaz Sözlük bir sohbet odası ya da forum değildir. Herkes kendince düşünüp kelime oyunu oynasın diye yapılmıştır. Önceki yorumlara ya da başlıklara incelikli göndermeler yaparsanız ne âlâ. Bu inceliğin, güzelliğin dışına çıkanlar boşuna "yazdıklarım nerde?!!" diye aranmasınlar.

10. Beyaz Sözlük, gerçekten çocuk olanlar ve çocuk gibi hissedenler için hazırlanmıştır. Çocuksu duyarlılığın dışında olan her şey Beyaz Sözlük'ün de dışındadır.

11. Diyelim ki kendini çocuk gibi hisseden bir büyük biraz eğilerek çocuk taklidi yaptı ve Beyaz Sözlük sınırlarından geçti. O artık gerçek bir çocuktur. Zıplama evladım, dur odayı dağıtma, deme hakkını kaybeder. Artık çocuk haklarının hepsinden faydalanabilir. Lolipop yalayabilir, topaç çevirebilir. Onu tutabilene aşk olsun.

Çocuk hakları ayrıntılı bilgisi için bakınız: Çocuk Hakları Bildirgesi, Vural Kaya.

12. Diyelim ki bir köstebek yeraltından sızdı içimize. O zaman bütün köstebek haklarını yitirir. Kazı yapmak, ortalığı kirletmek, orayı burayı dişlemek hakkını kaybeder. Parktaki salıncaklarda 234 kez korkmadan sallanmak zorundadır. Diyelim ki bir çocuk, çocuk olduğunu unuttu. Kuşlarımız hemen bize haber getirir. Biz de küseriz ona.

Beyaz Sözlük, bir BeyazBulut.com projesidir.

E-posta: posta@beyazsozluk.com

Beyaz Sözlük Ekibi | © 2007-2024